Kayıt İşlemleri

 

Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır?

https://basvuru.iyc.org.tr/ sekmesinden ve okulların açılmasıyla birlikte yurda gelerek şahsi kayıt zorunludur.

TC kimlik fotokopisi, Öğrenci Belgesi,2 Adet Fotoğraf, Aile hekiminden Sağlık Raporu, Adli Sicil kaydı kesin kayıtta istenilen belgelerdir.

1. Adım: Türkiye Finans Katılım Bankası IBAN= TR25 0020 6000 7903 3227 4200 01 hesabımıza Kayıt Yenileme Ücretini Ödeyiniz. Bankadan veya elden ödeme yapabilirsiniz. (1000-TL peşinat ve 200-TL Depozito ücreti)

Yurt kayıt ücreti 9000,00-TL olarak belirlenmiş olup bunun 3000.TL'si öğrenciden talep edilmekte olup kalan 6000-TL ise devlet desteği ile (Barınma ve Beslenme Bursu) karşılanmaktadır.

1 yıllık öğrenci kayıt ücreti toplamda (devlet desteği kabul edilen) öğrenciden yıllık sadece 3000-TL alıyoruz. Ayrıca Öğrencinin yurdumuza ilgisi, maddi durumu ve eğitim başarısı düşünülerek 1000- (bin) TL'ye kadar öğrencilerimize burs desteği verilebilmektedir.

Öğrencimiz T.C. Kimlik numarası ve ismini beyan ederek makbuz karşılığında ödeme yapabilirler.

 

Kayıt Yenileme için ücret ödendiği sistem üzerinden görünmektedir. Sistemde görünmeyen ödemeler, kayıt yenileme işlememizin gerçekleşmesini engeller. Bunun için Katılım Bedelinizi doğru hesaba yatırdığınızdan emin olunuz.

Ödeme yaptığınız makbuzları saklamaları ve yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

...

 

 

Nevresim takımı öğrenciye aittir.

...